Wędkowanie: polecamy świetne gadżety dla wędkarzy!
Wędkowanie: polecamy świetne gadżety dla wędkarzy!

Wędkowanie: polecamy świetne gadżety dla wędkarzy!

Wędkowanie to niezwykłe połączenie sportu, adrenaliny, rozrywki i kontaktu z przyrodą. Łowić można przez cały rok, ale lato jest wyjątkowo dogodną porą: pogoda sprzyja wielogodzinnym lub nocnym wyjazdom na ryby. Każdy kto choć raz wyciągnął z wody szczupaka, suma lub chociaż mniejszą rybę, zna to niesamowite uczucie towarzyszące wędkowaniu. Aby iść na ryby potrzeba odpowiedniego sprzętu. Bardzo istotne są wędki, ale też wyposażenie dodatkowe. Bez niego wędkowanie będzie nie tylko niewygodne, ale wręcz niemożliwe. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi elementami wyposażenia niezbędnego wędkarzowi.

Pokrowiec na wędki jest dla wędkarza tym samym, co futerał na skrzypce dla skrzypka. Chroni swoją cenną zawartość i nie dopuszcza do jej uszkodzenia. Noszenie wędek w ręce raczej nie jest dobrym pomysłem, (chyba że lubimy za każdym razem kupować nową wędkę). Najlepiej zakupić pokrowiec trzykomorowy – wędki pakowane są osobno, nie ma możliwości by wzajemnie haczyły się lub zaczepiały.

Proponowany pokrowiec ma oczywiście dodatkowe przegrody na wyposażenie, ale ich pojemność może być zbyt mała. Ciągłe schylanie się by wyjąć najczęściej potrzebne, drobne przedmioty jest bardzo niewygodne. Rozwiązaniem będzie torba nerka, inaczej mówiąc: torba typu pas biodrowy. 6 kieszeni zapinanych na zamki z łatwością pomieści wiele różnych drobiazgów, w tym także portfel, telefon, dokumenty, kluczyki i inne rzeczy. "Nerka" jest idealna nie tylko dla wędkarzy. Zadowoli też wszystkie osoby, które wolą nie rozstawać się ze swoją własnością lub chcą mieć ją stale pod ręką.

Połowy w ciemności, kiedy łatwo pogubić wyposażenie w trawie czy krzakach, wymagają odpowiedniego źródła światła. Latarka czołowa będzie doskonałym rozwiązaniem. Diody LED oświetlą wszystko na co spojrzymy: białym, jasnym światłem. Co najważniejsze – taka latarka nie zajmuje rąk i nie obniża sprawności manualnej - tak potrzebnej podczas wędkowania.

W czasie całonocnej wyprawy na ryby przyjemnie jest posiedzieć pod gwiazdami, ale aura nie zawsze na to pozwala. Pogoda jest kapryśna nawet latem, a co dopiero podczas innych pór roku. Namiot uniwersalny – wędkarski ochroni amatorów ryb przed deszczem, burzą czy wiatrem. Jego konstrukcja jest dobrze dopasowana do potrzeb wędkarzy: nie ogranicza widoczności i pozwala patrzeć na wędki pozostawione na brzegu, nie wpuszcza owadów, jest stabilny. Wewnątrz zmieszczą się rozkładane krzesła albo leżaki i potrzebne wyposażenie.

Prezentowane produkty świetnie posłużą każdemu wędkarzowi, ale przydadzą się także w innych sytuacjach! Przedmioty (z wyjątkiem pokrowca na wędki) są uniwersalne, dlatego ich zakup jest tak dobrym pomysłem – na pewno zostaną wykorzystane. Okazik zaprasza też na stronę – gdzie można znaleźć także inne elementy dla wędkarzy i nie tylko – oraz życzy udanych połowów

r e k l a m a