Jak spędzić Święta Bożego Narodzenia?
Jak spędzić Święta Bożego Narodzenia?

Jak spędzić Święta Bożego Narodzenia?

Tradycjonaliści nie wyobrażają sobie Świąt Bożego Narodzenia bez domowej choinki, pustego miejsca przy stole, 12 potraw, dzielenia się opłatkiem i spędzania tego niezwykłego czasu w gronie najbliższych. Coraz więcej osób decyduje się jednak na spędzanie Świąt poza domem. Będąc na wyjeździe także można poczuć klimat świąteczny i spędzić Wigilię oraz Boże Narodzenie w rodzinnej atmosferze. Rezerwując wyjazd na Święta, w cenie pobytu otrzymują Państwo nie tylko zakwaterowanie i wyżywienie, ale również uroczystą, Wigilijną kolację, dzięki której poczujecie się jak w domu. Podczas tradycyjnej Wieczerzy w Wigilię można podzielić się opłatkiem, złożyć sobie świąteczne życzenia, wręczyć prezenty i oczywiście cieszyć się do woli swoją obecnością. A właśnie to w czasie Świąt powinno być najważniejsze.

Coraz więcej Polaków zmienia podejście do tradycji. Coraz częściej marzymy o tym by uwolnić się od natłoku obowiązków i ominąć żmudne, męczące przygotowania do Świąt. Dlatego też, coraz częściej myślimy o spędzaniu Świąt Bożego Narodzenia poza domem.

Pensjonaty i hotele oferują już pakiety świąteczne, które gwarantują całą atmosferę świąt wraz z potrawami, kolędowaniem, ogromną choinką i celebrowaniem świątecznej tradycji, którą znamy od wielu pokoleń. Magia Świąt mieszka przecież nie tylko w naszych domach, ale wszędzie tam, gdzie możemy skupić się na najbliższych naszemu sercu osobach.

Wyjazd na święta jest również zaletą dla osób samotnych, bo dzięki temu zamiast samemu siedzieć przy wigilijnym stole w domu, spędzą Państwo cudowny czas w pięknym miejscu i w klimacie prawdziwych gwarnych świąt, a obsługa przygotuje wszystko za Państwa.

Gdzie wybrać się na świąteczny wyjazd? Oto nasze propozycje.

Góry

Górski krajobraz zimą ma swój magiczny klimat, który sprawia, że to właśnie w góry wyjeżdża najwięcej osób spędzających Boże Narodzenie poza domem. Góry to niemal gwarancja białych świąt, ale także wyjątkowego góralskiego klimatu i wyśmienitych potraw. Gdy już oderwiemy się od wigilijnej uczty, warto wybrać się na pasterkę. W górach ma ona wyjątkowy nastrój. Góralskie śpiewy oraz najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe w Polsce to coś co koniecznie musicie zobaczyć.

Morze

Morze jest piękne o każdej porze roku. Zimą, gdy śnieg pokrywa plaże, a woda zamarza, Bałtyk staje się malowniczy niczym lodowa kraina. Spacer wzdłuż morza, o tej porze roku, to doskonała okazja by powdychać jod, ale także poznać Bałtyk od zupełnie innej strony. Także wigilia na Pomorzu to wspaniała szansa aby poznać zwyczaje kulinarne tego regionu. Ze względu na bogactwo morza w tutejszych daniach dominują ryby. Znajdziecie tu wędzone węgorze, ziemniaki w mundurkach z solonym śledziem, zupę rybną a nawet pierogi z farszem rybnym. W deserach dominuje konfitura z dzikiej róży, ale nie zabraknie też piernika i makowca.

Uzdrowiska

Ciechocinek, Kudowa Zdrój czy Wągrowiec mało nam się kojarzą z Bożym Narodzeniem, lecz nic bardziej mylnego. Ośrodki w tym czasie również zapewniają świąteczne pakiety a dodatkowo mogą Państwo skorzystać z prozdrowotnych zalet tych miejsc. Święta w tych urokliwych spokojnych miasteczkach to atrakcyjne połączenie troski o zdrowie z uprawianiem aktywnej turystyki i prawdziwie świątecznego klimatu. I to na najwyższym poziomie!

Boże Narodzenie we wspaniałej scenerii – nad morzem, w górach czy w uzdrowiskach – może być cudownie spędzonym czasem, z mnóstwem atrakcji, niespodzianek i pyszną kuchnią. Nie trzeba żadnych przygotowań i porządków, można w pełni cieszyć się świąteczną atmosferą i dniami wolnymi od pracy i szkoły. Warto się śpieszyć - z roku na rok taka forma spędzania tego wyjątkowego czasu staje się coraz bardziej popularna, a miejsc może brakować już na długo przed Świętami.

r e k l a m a