Wakacyjna edukacja poprzez zabawę.
Wakacyjna edukacja poprzez zabawę.

Wakacyjna edukacja poprzez zabawę.

Wakacje najbardziej cieszą uczniów: beztroska, wolność i żadnych prac domowych.  Ale mądry rodzic wie, że rozwój dziecka musi być stale stymulowany. Warto spróbować pobudzić młode umysły do poszerzania wiedzy i horyzontów – także latem. Jednak jasne jest, że dziecko + wakacje + nauka z książek, to nie najlepszy pomysł. Jeśli chcemy dbać o rozwój umysłowy naszej pociechy, wybierzemy lepsze rozwiązania. Są to zabawy edukacyjne, które rozbawią i zaintrygują, a jednocześnie będą rozwijać wiedzę i umiejętności dzieci i młodzieży.

Tor kulkowy SpaceRail to wymagająca układanka dla starszych dzieci i młodzieży. Tor kulkowy do samodzielnego układania może zająć młodzież na długie godziny. Układów jest nieskończenie wiele - tor zawiera kilkaset elementów. A korzyści z zabawy? Polepszona zdolność koncentracji, postępowania zgodnie z instrukcją, samodzielnego planowania konstrukcji, współpracy (tor mogą składać 2, 3 osoby). Nie tylko budowa toru jest zajęciem rozwojowym. Zabawa gotową konstrukcją pozwala zaobserwować proste prawa fizyki – głównie dotyczące grawitacji.

Tor kulkowy jest zbyt wymagający dla młodszych. Dla dzieci 8+ świetnym zestawem edukacyjnym będzie: Moje Laboratorium Medycyna. Anatomia i działanie ciała są interesujące: dla dziewcząt jak i chłopców. Zestaw pozwala przeprowadzić wiele eksperymentów: prostych ale interesujących. Wszystkie mają dokładne instrukcje wykonania i są bezpieczne. Dostarczą młodemu badaczowi informacji w tematach np.: jak żyć zdrowo, jak działa serce, jak dbać o kondycję. Ciekawe akcesoria, jak np. stetoskop, pokażą praktyczne aspekty działania organizmu człowieka.

Kolejna propozycja jest dedykowana małym odkrywcom i majsterkowiczom. Zestaw SEKRETY ELEKTRONIKI jest odpowiedni dla dzieci 6+ i oferuje niesamowicie szeroką gamę eksperymentów. Pozwala budować układy i proste urządzenia elektryczne. Zabawa i satysfakcja gwarantowane, a ponadto zestaw rozwinie wyobraźnię, dostarczy ogromną ilość wiedzy na temat działania urządzeń elektrycznych, źródeł dźwięku i światła. Wszystkie eksperymenty są bezpieczne – nauka i zabawa – bez żadnego ryzyka!

Wymienione wyżej zabawki edukacyjne są przeznaczone dla dzieci i / lub młodzieży w określonym przedziale wiekowym. Dlatego nasza ostatnia propozycja to wybór 5 gier edukacyjnych. Każdy Rodzic może wybrać taką, która zainteresuje i będzie odpowiadała potrzebom umysłowym jego dziecka! Do wyboru klasyczne gry takie jak: Literki / Pamięć / Encyklopedia Aleksander / Nauka Pisania lub Ciało Ludzkie. Rozpiętość wiekowa dzieci i młodzieży dla których dedykowane są te gry jest bardzo szeroka. Zapewniają one wiele wesołej zabawy, poprzez którą młodzi rozwijają się i nabywają nowych umiejętności i wiedzy!

 

W końcu od dawna wiadomo, że najlepsza edukacja – to edukacja przez zabawę!

r e k l a m a