Twój wymarzony dom z Okazik.pl
Twój wymarzony dom z Okazik.pl

Twój wymarzony dom z Okazik.pl

Dom nasza ostoja w dzisiejszych czasach pełnych ciągłej gonitwy. To w nim możemy zatrzymać się na chwilę, włączyć pauzę w pędzie codziennego życia, odpocząć i zregenerować siły na kolejny dzień. Co warto mieć w swoim domu by nadać wnętrzu indywidualnego charakteru? By stał się on przyjazny i przytulny, a każdy domownik czuł się w nim po prostu dobrze i bezpiecznie? Przedstawiamy ”trójkę najpopularniejszych” stylizacji królujących w modzie dekoratorów wnętrz.

Najchętniej wybieraną przez polaków stylistyką jest bezpretensjonalny styl skandynawski. Idealna propozycja dla osób ceniących eleganckie, proste i ponadczasowe rozwiązania. Kolorystyka stanowi jeden z najważniejszych elementów tego stylu. Królują jasne, stonowane, pastelowe odcienie. Bardzo ważnym aspektem jest także światło, dlatego rezygnujemy z firan i zasłon, ponieważ wskazane są jak najbardziej odsłonięte okna. Naturalne światło, spokojne kolory optycznie powiększają i nadają świeżości wnętrzu.

Aranżacje nowoczesne tworzą odcienie bieli, szarości i czerni w połączeniu z betonem. Wnętrze urządzone zgodnie z tym trendem ma być proste,przestronne i z pomysłem. Przestrzeń bez zbędnych dekoracji. Głównym akcentem dominującym jest światło w postaci designerskich lamp, żyrandoli i kinkietów tworzących dekoracje przykuwające wzrok.

Trzecie miejsce na podium najpopularniejszych zajmuje styl industrialny zapoczątkowany w latach ‘50 w USA w związku z potrzebą zagospodarowania opuszczonych fabryk przemysłowych. Najważniejszym elementem stylu jest otwarta przestrzeń. Ograniczamy podziały między pomieszczeniami, jak najmniej ścianek działowych jeśli już muszą być to pożądane jest by odkryć teksturę z jakiej zostały wykonane np. odsłaniamy cegłę. Surowe wykończenie to główna cecha stylu industrialnego. Dominują surowe mury, wystające elementy wentylacji, rury i obszerne metalowe lampy. Kolory do takiego pomieszczenia to barwy chłodne i neutralne np. biel i szarości, przełamane odcieniami turkusu, rudości i starej cegły. Dopełnieniem wnętrza będą nietuzinkowe meble najlepiej kupione na targu staroci, mające za sobą długą historię lub wyglądające na stare.

Dom i otoczenie, by spełniały swoje funkcje muszą być urządzone w harmonii z osobowością mieszkańców oraz preferowanym stylem. Dlatego nie zawsze trzeba podążać jedynie za modą. Należy czerpać z niej inspiracje do urządzenia swojej przestrzeni tak, by się w niej przyjemnie czuć. Z okazik.pl zwykłe cztery ściany bez wyrazu dostaną tchnienia nowego życia.

r e k l a m a