Okazik oferuje: pomoce naukowe dla dzieci w różnym wieku.
Okazik oferuje: pomoce naukowe dla dzieci w różnym wieku.

Okazik oferuje: pomoce naukowe dla dzieci w różnym wieku.

Prezentowaliśmy już szeroki wybór wszelkich potrzebnych przyborów, które są niezbędne w szkole. Ale niestety: plecak i jego wyposażenie to jeszcze nie wszystko, jeśli chcemy zapewnić dziecku – uczniowi kompleksowy rozwój. Dlatego Okazik pragnie pokazać dodatkowe pomoce naukowe – niewymagane w szkole, a jednak zapewniające wielkie wsparcie w nauce systemowej. Produkty te rozwijają umysł, utrwalają umiejętności nabyte w szkole, uczą nowych, a jednocześnie bawią i interesują dzieci w różnym wieku.

 

Jedną z podstawowych umiejętności jaką musi opanować dziecko, jest oczywiście czytanie. Często jednak mozolne przepisywanie literek, sylabizowanie czytanek z podręcznika tak bardzo nudzi dziecko, że zniechęca się ono do nauki czytania w ogóle. Rozwiązaniem będą zestawy literek magnetycznych! Zestawy mają różne kolory – niech uczeń wybierze ulubiony! Zawierają 35 literek i 10 elementów do tworzenia znaków diakrytycznych (ą / ę / ć / itp). Literki mają wysokość 5 cm, są więc dość duże. Taki alfabet pozwala na wiele zabaw z literami. Wystarczy umieścić je na metalowej powierzchni i bawić się, np. układać słowa. Można urządzić konkursy literowe, zostawiać dla rodzeństwa tajne wiadomości – a to wszystko za naprawdę małe pieniądze!

 

Kolejny gadżet jest przeznaczony dla dzieci z 4 pierwszych klas szkoły podstawowej – ale może spodobać się także tym młodszym. Mapa świata ze zwierzętami może być zwykłą ozdobą ściany dziecięcego pokoju. Jednak będzie najbardziej użyteczna dla dzieci, które umieją już czytać i są ciekawe świata. Mapa pozwoli poznać położenie i nazwy kontynentów oraz oceanów, Można pokazać na niej, gdzie na świecie leży interesujący dziecko punkt lub miejscowość. Mapa pokazuje też występowanie zwierzat. Dzięki temu młody odkrywca będzie wiedział, gdzie żyją zwierzęta danego gatunku i będzie mógł błysnąć ciekawostką w szkole.

 

Wiele dzieci nie przepada za matematyką. Kiedy liczenie, myślenie przestrzenne, geometria stają się problemem, pojawiają się trudności w szkole. Aby pozbyć się albo chociaż załagodzić ten problem trzeba... ćwiczyć umysł. I właśnie do tego służy starożytna układanka matematyczna TANGRAM. Układanka nie zmusza bezpośrednio do samego liczenia, więc nie zniechęca do zabawy. Oferuje kilkaset zagadek, (niektóre o bardzo wysokim stopniu trudności). Geometryczne układanki rozwiną wyobraźnię matematyczną i ułatwią naukę tego przedmiotu w szkole!

 

W prezentacji nie mogło zabraknąć produktu, który rozwija... zdolności artystyczne! Dlatego zapraszamy do zapoznania się z obszernym zestawem artystycznym dla młodego twórcy. Rozwój w dziedzinie sztuki i umiejętności artystycznych jest bardzo przydatny, poprawia także: zdolności manualne, myślenie przestrzenne i abstrakcyjne, umiejętność koncentracji, planowania i komponowania. Zestaw zawiera wiele elementów: do rysowania, malowania, tworzenia witraży. Jeszcze inne pozwalają na łączenie różnych dziedzin sztuki i tworzenie róznorodnych ozdób. Zawartość zestawu umożliwia samodzielną, nieskrępowaną twórczość oraz może przydać się w szkole.

 

Wskazane dziś produkty pomogą najmłodszym rozwijać się i zwiększać oraz utrwalać umiejętności – potrzebne w szkole i nie tylko. Ponadto posiadają bardzo dużą zaletę: uczą dziecko, że nauka jest przyjemnością, poszerzanie wiedzy jest atrakcyjne, a zdobywanie nowych informacji - także w szkole - nie jest tylko przykrym obowiązkiem!

r e k l a m a