OKazik wspiera lokalną społeczność w Śremie.
OKazik wspiera lokalną społeczność w Śremie.

OKazik wspiera lokalną społeczność w Śremie.

OKazik to portal gdzie pracuje grupa osób, która nie tylko prowadzi biznes, ale też stara się o dobro społeczne. Chcemy być pomocni społecznie w szerokim zakresie: uczciwie i komfortowo zapewniając usługi i produkty ludziom z całej Polski, tak by byli usatysfakcjonowani, a nawet dzięki nam spełniali swoje marzenia. Dbamy jednak także o naszą lokalną społeczność - czyli Śrem - miasto w którym mieści się siedziba portalu. Śrem i jego okolice to dla naszego zespołu miejsce życia i mamy do niego ogromny sentyment - dlatego nie jesteśmy obojętni wobec spraw społecznych w wymiarze lokalnym.

Właśnie dlatego OKazik.pl bierze udział w trzeciej edycji programu "Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie śremskim (III)". Program prowadzony jest przez Śremski Powiatowy Urząd Pracy i potrwa do 31.03.2018. Jego celem jest ułatwienie młodym ludziom rozpoczęcia życia zawodowego - w pozytywny i skuteczny sposób. Program oferuje kilka ułatwień wejścia na rynek pracy. Jest adresowany do osób młodych (także takich z problemami jak np. niepełnosprawność). Najbardziej atrakcyjną propozycją programu jest możliwość odbycia stażu. PUP korzysta ze współpracy chętnych firm (takich jak OKazik), które zapewniają miejsca stażu.Aby firma mogła wziąć udział w programie, musi być w stanie zapewnić odpowiednie miejsca pracy dla stażystów. Jednak miejsca te muszą spełniać pewne wymagania: dawać możliwość rozwoju, co ułatwi stażystom późniejsze wejście na rynek pracy. Dlatego nie każda firma może zakwalifikować się do projektu - pod uwagę brane są tylko te, które dają stażystom szansę na rozwinięcie się, nabycie nowych umiejętności i zdobycie doświadczenia zawodowego. W konsekwencji, po zakończonym stażu będzie im znacznie łatwiej znaleźć satysfakcjonującą ich pracę.

Osoby pragnące dowiedzieć się więcej na temat programu, (który oferuje nie tylko staże, ale też szkolenia lub środki na podjęcie działalności gospodarczej oraz inne sposoby aktywizacji), mogą zdobyć więcej informacji na stronie Śremskiego PUPu.

Program jest bardzo pomocny społecznie, dlatego Okazik chętnie wziął w nim udzał. Dzieki niemu do naszego zespołu dołaczyło dwoje stażystów, którzy od pewnego czasu wspierają naszą grupę w pracy. Jeden z nich po zakończonym szkoleniu będze pracował jako copy writer, natomiast pani stażystka pomoże we wszelkich pracach biurowych. Dzięki temu oboje nie tylko usprawnią naszą pracę, (a w konsekwencji  zwiększą satysfakcję naszych klientów sprawniejszą obsługą), ale też nabędą nowych umiejętności, które przydazą im się w późniejszym życiu zawodowym.

Życzymy naszym nowym pracownikom - stażystom aby praca/nauka w OKaziku była miła, ale też owocna i umożliwiała nabycie profesjonalnych umiejętności zawodowych. Cieszymy się że do Nas dołączyliśce i mamy nadzieję na szybką integrację.

 

r e k l a m a