Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe
Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe

Coraz bliżej święta, "Last Christmas" znowu pobrzmiewa w radiu, w sklepach już sprzedają pierniki i ozdoby na choinkę.

Przed okresem świąt Bożego Narodzenia wiele miast w Polsce oraz za naszą granicą organizuje Jarmarki Bożonarodzeniowe. Jest to doskonała okazja ku temu, by wprawić się w świąteczny klimat, poczuć magię tego wyjątkowego czasu i zacząć przygotowania – np. poprzez zakup przeróżnych dekoracji. Jarmarki te stają się bardzo popularne i każdy, który uwielbia okres świąt powinien wziąć w nich udział.

Wybraliśmy te najpiękniejsze w Europie!

1) Kraków, Polska

Na krakowskim Rynku już od końca listopada można poczuć przedświąteczną atmosferę! Wszystko przez odbywający się tam jarmark. Tysiące lampek, zapach choinki i rozbrzmiewający dźwięk kolęd, sprawiają, iż nawet najbardziej oporni przechodząc przez Rynek muszą przyznać, iż Święta Bożego Narodzenia tuż tuż. Drewniane stragany przyciągają różnościami. Pełno tam wszelkich świątecznych niezbędników - świeczek, aniołków, gwiazdek, choinkowych bombek itp. Bożonarodzeniowy jarmark to również idealne miejsce dla wszystkich, którym brakuje koncepcji na gwiazdkowe prezenty.

2) Alzacja, Francja

Unikalną atmosferę przeżywania Bożego Narodzenia w Alzacji zapewni ponad sto jarmarków bożonarodzeniowych rozsianych po całym regionie. Do zaoferowania mają m.in. miasta i wsie udekorowane tysiącami lampek, jarmarki obfitujące w regionalne przysmaki, w tym słodycze, oraz stragany rzemieślników wystawiających swoje oryginalne rękodzieła. Zachwyt wywoła także z pewnością wielka choinka w Strasburgu – największa w Europie ! Dla dzieci przygotowano specjalny jarmark dziecięcy w Kolmarze a najbardziej oryginalne dekoracje można będzie znaleźć na jarmarku tkanin w Miluzie

3) Wiedeń, Austria

Odwiedzających Wiedeński Jarmark Bożonarodzeniowy na Placu Ratuszowym przywita ustawiona na wejściu na Plac Ratuszowy, kilkumetrowa brama w kształcie łuku ze świeczkami. Niemal 150 stoisk na tym tradycyjnym jarmarku bożonarodzeniowym oferuje prezenty świąteczne, ozdoby choinkowe, wyroby rzemiosła artystycznego, wyśmienite pyszności, słodycze i rozgrzewające napoje. Drzewa w parku ratuszowym i wzdłuż ulicy Ringstrasse mienić się będą świątecznym blaskiem. Otwarte zostaną dwie duże ślizgawki o łącznej powierzchni 3000 m², zaś parkowe ścieżki zamienią się na szlaki dla łyżwiarzy. W obszarze dla dzieci ustawiona zostanie karuzela, sanie ciągnięte przez renifery oraz przepiękne instalacje świetlne w parku, które inspirowane będą motywami z bożonarodzeniowych opowiadań dla dzieci.

4) Praga, Czechy

Największy oraz najbardziej znany Jarmark Bożonarodzeniowy zlokalizowany jest na Rynku Starego Miasta, a także na Placu Wacława. Każdego roku rozpoczęcie uroczystości sygnalizowane jest zapaleniem światełek na wielkiej choince, postawionej na środku Rynku, która zachwyca wszystkich turystów. Metropolia nad Wełtawą lśni blaskiem tysiąca świateł, a złote gotyckie wieże pokryte śniegiem tworzą zimową bajkową scenerię. Najwięcej osób gromadzi się pod Orlojem - najbardziej znanym zegarem w mieście. Znaleźć tutaj można wyroby z drewna, ręcznie haftowane serwetki, oraz wspaniałe ozdoby choinkowe. Smakoszy kuchni czeskiej z pewnością zainteresuje lokalny specjał: pieczeń wieprzowa z knedliczkami i zasmażaną kapustą z obowiązkowym kieliszkiem grzanego czerwonego wina. Na ulicach posłuchać można śpiewu chórów, dźwięku kolęd, a na placach znaleźć pięknie lśniące gwiazdy betlejemskie. Odwiedzając Pragę w okresie świątecznym nie można ominąć pięknej szopki betlejemskiej stojącej przy zamku Królewskim na Hradczanach.

Oferujemy tanie wycieczki weekendowe na najpiękniejsze jarmarki świąteczne połączone ze zwiedzaniem miast. Mamy oferty expresowe oraz takie z noclegiem, dlatego na pewno każdy dobierze opcje najkorzystniejszą dla siebie.

Poczuj magię świąt z Okazikiem.

r e k l a m a