Opieka nad wodnymi smokami uczy dzieci najważniejszych...

Wodne smoki – Aqua Dragons

Niezapomniana zabawa! Nauka odpowiedzialności i samodzielności!

w cenie od

127,90

OFERTA WYPRZEDANA!poproś o wznowienie

Chcę by ta oferta została wznowiona

Spóźniłeś się? nie szkodzi, w większości ofert jest możliwe ich wznowienie, dzięki Twojemu zgłoszeniu zadbamy o to!
Zamiast 149,90 zł
Rabat -15%
Oszczędzasz 22 zł
Oferta nr: 80827, dodano 24.07.2019
Czas trwania oferty już minął!

Oferta wznowiona w dniu: 2019-10-11

Zobacz wznowioną ofertę

Opieka nad wodnymi smokami uczy dzieci najważniejszych wartości w życiu!

w tej okazji znajdziesz:

127,90 zł zamiast 149,90 zł za wodne smoki – Aqua Dragons

szczegóły okazji:

Aqua Dragons to zwierzątka wodne, które potrafią wyrastać i dorastać w domu, budząc się z hibernacji. Lecz, by się obudzić potrzebują do tego wody. Zwierzątka te mają troje oczu, dwie płetwy, które umożliwiają im pływanie w wodzie oraz działają jak skrzela, by smoki te mogły oddychać i jeść. Wyróżnia się osobniki męskie, mające grzywę na głowie oraz osobniki damskie, które są dłuższe i mają „żarówki” na plecach – worki jajeczne, w których noszą swoje dzieci. Uwielbiają one pływać i jeść. Jajka Aqua Dragons mają bardzo silną powłokę, która potrzebuje 24 godzin, aby się przełamać i uwolnić larwę. Larwy pływają, jedzą, rosną i po kilku tygodniach stają się młodymi dorosłymi smokami! Jedno pokolenie smoków wodnych żyje przez 60 dni. Po ok. 4 tygodniach dorosłe zwierzęta rozmnażają się. Samice składają jajka, które można zaobserwować na dnie akwarium. Dorosłe osobniki osiągają nawet 2 cm długości.

W jaki sposób założyć i prowadzić wylęg smoków morskich?

Po wyciągnięciu całego zestawu z pudełka, zapoznaj się z jego elementami. Następnie otwórz zbiornik i wypełnij go wodą źródlaną, mineralną butelkową (ok. ¾ pojemnika). Nie wolno stosować wody gazowanej, ani wody z kranu. Otwórz saszetkę z jajeczkami i wlej jej zawartość do zbiornika.

Temperatura pomieszczenia, w którym znajduje się zbiornik z jajeczkami nie powinna przekroczyć 31ºC lub spaść poniżej 17ºC. Nie można wystawiać zbiornika na bezpośrednie światło słoneczne, gdyż może to doprowadzić do przegrzania.

Jajeczka smoków zaczną budzić się z hibernacji po ok. 24 godzinach po założeniu zbiornika. Po ok. 48-72 godzinach będzie można ujrzeć białe kropeczki, które pływają pod prąd. Będą to właśnie smoki morskie! Wszystko możesz oglądać za pomocą lupy, która jest załączona w zestawie.

Musisz pamiętać o natlenianiu wody, ponieważ w ciągu pierwszych kilku tygodniach życia smoki są malutkie i wypływanie na powierzchnię w celu zaczerpnięcia powietrza kosztuje je wiele wysiłku. Włóż pipetę do wody i wydmuchuj pęcherzyki powietrza. Uważaj, by nie zassać wody ze zbiornika! Powtarzaj to działanie przez ok. minutę.

Gdy dostrzeżesz smoki, będą one gotowe na pierwsze karmienie, ale tylko z połowy łyżeczki, gdyż są bardzo malutkie. Odtąd będziesz musiał je karmić jedną łyżeczką co 2 lub 3 dni, w zależności od ilości (częściej, jeśli są ich setki, rzadziej, jeżeli jest ich mało). Nie wolno ich przekarmiać. Uważnie obserwuj nowe zwierzątka! Możesz prowadzić dziennik w celu zapisywania adnotacji dotyczącej ich wzrostu. Nie zapomnij nazwać swoich nowych przyjaciół!

Kiedy staną się większe, będą mogły same dostać się do górnej części zbiornika w celu zaczerpnięcia powietrza.

Na koniec przypomnienie i kilka rad: Woda butelkowana! Temperatura pomieszczenia od 17 do 30 ºC! Naturalne światło! Nie wolno ich karmić, póki się ich nie zobaczy! Część smoków morskich może nie przetrwać. Jest to naturalne. Pamiętaj o natlenianiu wody!

Woda smoków morskich zawiera sole i minerały. Nie zmieniaj jej, a jeżeli jest zbyt mętna, należy wstrzymać karmienie na kilka dni – być może mają zbyt wiele pożywienia. W przypadku zauważenia wodorostów wewnątrz zbiornika nie powinno się ich usuwać, gdyż są częścią ich ekosystemu. Jeżeli woda paruje, można ją uzupełniać wodą butelkowaną w temperaturze pokojowej. Jeżeli niektóre smoki morskie zdychają, nie wyjmuj ich, osiądą na dnie i ulegną rozkładowi.

Zestaw podstawowy z lampką LED zawiera: akwarium, jajka, pokarm na ok. 2 miesiące, pipetkę, miarkę do pokarmu oraz lupę.

Dobrej zabawy!

Wymiary opakowania: 33 x 25 x 6 cm

 • Okazja: Wodne smoki – Aqua Dragons

 • Dokładny opis produktu znajduje się w Szczegółach Okazji

 • Jedna osoba może nabyć dowolną liczbę kuponów!

podmiot odpowiedzialny:

Portal Okazik.pl

Oferta ważna:

od 24-07-2019 do 24-09-2019
 • Numer oferty:  80827 

 • Podczas dokonywania płatności za kupon, w formularzu zamówienia należy podać dane do wysyłki towaru.

 • Oferta nie obejmuje kosztów przesyłki, zostaną one doliczone automatycznie podczas dokonywania płatności za kupon na .

 • Koszt przesyłki wynosi: Kurier GLS 12.60 zł / 20 szt

 • Przy braku uiszczenia opłaty za wysyłkę, przesyłka nie zostanie dostarczona.

 • Brak możliwości odbioru osobistego zamówienia.

 • Czas realizacji zamówienia (wysyłki towaru): 3 dni robocze.

 • W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy pisać na adres e-mail: produkty@.

 • Okazja nie łączy się z innymi promocjami.

Wybierz swoją okazję:


127,90 zł zamiast 149,90 zł za wodne smoki – Aqua Dragons

Oszczędź na kosztach wysyłki i wybierz produkty od jednego Partnera

Pokaż oferty partnera (21)

Ostatnio oglądane zobacz wszystkie

r e k l a m a