AMAZONIA - wyprawa przez dżunglę KOLUMBII, BRAZYLII I PERU

Amazonia

Przelot samolotem, zakwaterowanie i wyżywienie.

w cenie od

8 760

OFERTA WYPRZEDANA!poproś o wznowienie

Chcę by ta oferta została wznowiona

Spóźniłeś się? nie szkodzi, w większości ofert jest możliwe ich wznowienie, dzięki Twojemu zgłoszeniu zadbamy o to!
Zamiast 9 670 zł
Rabat -9%
Oszczędzasz 910 zł
Oferta nr: 78543, dodano 15.03.2019
Czas trwania oferty już minął!

AMAZONIA - wyprawa przez dżunglę KOLUMBII, BRAZYLII I PERU

w tej okazji znajdziesz:

8760 zł zamiast 9670 zł za 17-dniowy ( 16 noclegów ) pobyt dla 1 osoby w terminie 24.04 -10.05.2019

szczegóły okazji:

DZIEŃ 1
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Bogoty przez jeden z europejskich portów tranzytowych. Przylot do Bogoty w godzinach wieczornych. Transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 2
Zwiedzanie Bogoty. Dzielnica La Candelaria, którą będziemy podziwiać podczas spaceru po mieście. Wjazd na wzgórze Monserrate. Możliwość spróbowania pieczonych mrówek i innych przysmaków na lokalnym bazarku. Odwiedzimy Muzeum Złota – z największą na świecie kolekcją wyrobów złotniczych oraz Muzeum Botero. Postaramy się też zagrać w Tejo – czyli narodowy sport Kolumbii i najprawdopodobniej jeden z najdziwniejszych sportów na świecie. Spacer po Plaza de Bolívar, który otacza wiele historycznych budynków. Nocleg w Bogocie.

DZIEŃ 3
Rano transfer na lotnisko i przelot do Leticii. Przylot do Leticii na granicy Kolumbii, Brazylii, Peru. W Tabatindze załatwiamy pozwolenia na wjazd do Brazylii. Spacer uliczkami małego miasteczka, aklimatyzacja do gorącego klimatu Amazonii. Wieczorem odwiedziny parku, gdzie na noc zlatuje się kilkanaście tysięcy papug. Możliwość obserwacji zachodu słońca nad Amazonką z wieży pobliskiego kościoła. Nocleg w Leticii.
DZIEŃ 4
Po śniadaniu wyruszamy w kierunki dżungli. Celem podróży jest rezerwat na granicy Brazylii i Peru, gdzie mieści się drewniane schronisko prowadzone przez pasjonata dżungli. Podziwianie widoków z pokładu łodzi. Popołudniowe lub wieczorne rozpoznanie terenu i pierwszy zachód słońca i nocleg w dżungli.

DZIEŃ 5
Przyzwyczajanie się do lokalnego gorącego klimatu i odgłosów dżungli. Zapoznanie się z lokalnymi przewodnikami i poznanie obowiązujących zwyczajów. Pierwszy trekking do dżungli, możliwość kąpieli w naturalnych basenach. Po powrocie odpoczynek w hamakach i obserwowanie różnych gatunków ptaków. Po kolacji wyprawa na poszukiwanie kajmanów. Nocleg w maloce (chata indiańska kryta strzechą ze wspólną przestrzenią mieszkalną).
DZIEŃ 6
Czas na prawdziwą przygodę w amazońskiej selwie. Wczesnym rankiem opuszczenie obszernej chaty (maloki) i wraz z indiańskim przewodnikiem, wielkim znawcą terenu (i wszystkich możliwych zagrożeń czających się w lesie deszczowym) przemieszczenie się w zależności od warunków - łodzią lub na własnych nogach w najbardziej dziewicze ostępy selwy. Prawdziwa przygoda pod niebem Brazylii. Dwa dni i dwie noce na pograniczu półsurvivalowego sposobu przetrwania w dżungli. Uczenie się życia i współżycia z najbardziej skomplikowanym ekosystemem na kuli ziemskiej. Próba harmonijnego zgrania się z dziką przyrodą. Uważne wsłuchiwanie się w odgłosy dżungli o świtaniu i o zmierzchu, nauka rozpoznawania tych głosów, łącznie z (kto wie) rykiem jaguara. Wieczorem możliwość skrzyżowania spojrzeń z kajmanem, którego ślepia świecą niczym przeciwlotnicze reflektory w świetle latarki… Noclegi jak przystało na prawdziwych globtroterów w hamakach z moskitierą, zmyślnie rozwieszonych pomiędzy drzewami.

DZIEŃ 7
Spędzenie kolejnego dnia z dala od cywilizacji. Wszystkie posiłki są przygotowywane na ognisku. Uczestnictwo czynne w przygotowywaniu strawy. Wyprawa na poszukiwanie lokalnej fauny i flory, przemierzanie dżungli bez ścieżek z lokalnymi przewodnikami. Możliwość podziwiania dżungli z poziomu kajaka i łowienia piranii. Dla odważnych kąpiel w rzece po dokładnym sprawdzeniu i przyzwoleniu indiańskiego przewodnika. Nocleg w dżungli w hamaku.

DZIEŃ 8
Po śniadaniu powrót do bazy (maloca). Jeśli poziom wody na to pozwoli, możliwość pokonania trasy na kajakach. Po drodze wypatrywanie różowych delfinów w wodach rzeki i ptaków oraz małp na brzegu. Po powrocie opcjonalnie możliwość wspięcia się w specjalnej konstrukcji linowej w rozłożystą koronę 40 - metrowego drzewa, możliwość podziwiania niezwykłego zachodu słońca nad oceanem wszechogarniającego zielonego piekła dżungli. Dla szukających wyzwań także możliwość noclegu na specjalnie do tego przystosowanej drewnianej platformie a w okresie niskiego poziomu rzeki możliwość spędzenia nocy na plaży nad brzegiem rzeki. Noc w koronie drzewa (za dopłatą) lub też w maloce.

DZIEŃ 9
Dla chętnych wyprawa na ryby o wschodzie słónca. Po śniadaniu wycieczka do pobliskich wiosek i podglądanie życia mieszańców. Możliwość wsparcia lokalnych mieszańców przez zakup drobnej biżuterii zrobionej z naturalnych składników. Podziwanie 600letniego drzewa kapokowego. Po południu malowanie tatuaży z henny i nauka plecenia bransoletek. Ostatni nocleg w maloce

DZIEŃ 10
Wczesnym rankiem wyruszenie łodzią w kierunku Leticii. Po drodze możliwość zejścia na ląd i spaceru uliczkami małego miasteczka Atalaia do Norte gdzie często można jeszcze spotkać indian z plemienia Tikuna, Maruba lub Mangerona. W Santa Rosa załatwianie pozwolenia na wjazd do Peru. Wyprawa na lokalny bazar i możliwość zakupu hamaka na lokalnym bazarku. Nocleg w Leticii.

DZIEŃ 11 -13
Po śniadaniu czas na penetrację okolicy oraz czas na zajęcie pozycji na statku rzecznym. Późnym popołudniem początek rejsu w kierunku Iguitos (Peru). Przygoda na legendarnej, opisywanej wielokrotnie w literaturze podróżniczej i nie do końca zbadanej Amazonce. Jak w kalejdoskopie, po jednej i drugiej stronie przesuwać będzie się zielona ściana lasu deszczowego, wokół statku w odmętach Amazonki buzować będzie podwodne życie rzeki. Część stworzeń będzie można wypatrzeć w trakcie ich wodnych igraszek. Będzie okazja do wzięcia udziału w mini warsztatach o sztuce fotografowania przyrody i nie tylko. Podróż potrwa około 3 dni i w tym czasie każdy będzie mógł odnaleźć się w tych niezwykłych okolicznościach przyrody, ale także spróbować zbratać się i zaprzyjaźnić z licznie reprezentowaną rzeszą tubylców, przeważnie Indian - otwartych i przyjaznych na przybyszów z zewnątrz. Statek co pewien czas zatrzymuje się w przybrzeżnych portach i mini portach. Jest to znakomita okazja do podglądania codziennych zajęć i warunków bytowych ludności zamieszkującej przybrzeżne wioski i osady. Przy dłuższych postojach jest możliwość zejścia na ląd. Na statku zapewnione są skromne posiłki, (idealna sytuacja dla odchudzających się), ale gdyby ktoś zgłodniał -można coś dokupić – w każdym porcie na pokład wchodzą lokalni sprzedawcy z tutejszymi przysmakami, głównie owoce, ale także gotowane i pieczone mięso, bataty itd. Czas rejsu to także bardzo dobry okres na nadrobienie zaległych lektur. Noclegi na statku w hamaku.

DZIEŃ 14
Dopłynięcie do Iquitos. Najprawdopodobniej rano zejście ze statku. Wizyta w luksusowej restauracji leżącej na środku Amazonki. Możliwość zamówienia lokalnych potraw. Oczekując na posiłek czas można spędzić na kąpielach w basenie znajdującym się pomiędzy stolikami restauracji. Nocleg w Iquitos.
DZIEŃ 15
Odwiedzamy Belen czyli Wenecję południa. To najbiedniejsza dzielnica Iquitos. Zwiedzanie nadbrzeżnej części miasta i przyglądanie się życiu mieszkańców. Po południu czas wolny na ostatnie zakupy na lokalnym bazarku. Dla chętnych wycieczka fakultatywna do plemienia Bora i Yagua, oglądanie indiańskich tańców oraz sprawdzenie swoich umiejętności w dmuchaniu strzałką do celu. Nocleg w Iquitos.
DZIEŃ 16

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i wylot do Limy. Przerwa tranzytowa. W zależności od jej długości możliwość fakultatywnego zwiedzania Limy: Plaza de Armas - centralny plac miasta gdzie koncentruje się życie kulturalne i towarzyskie. Wizyta w katedrze, oglądanie z zewnątrz okazałego gmachu Pałac Rządowego oraz tzw. Pałacu Wicekrólów. Przed wieczorem transfer na lotnisko, wylot do Europy.
DZIEŃ 17
Przylot do jednego z europejskich portów lotniczych. Przerwa tranzytowa. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy w godzinach popołudniowych. Zakończenie wyprawy.

Uwaga: kolejność realizacji programu w dżungli może ulec zmianie ze względu na pogodę lub rozkład rejsów po Amazonce.

Wycieczka objazdowa o charakterze wyprawowym, adresowana do turystów – poszukiwaczy niezadeptanych szlaków.

CENA ZAWIERA

- przelot na trasie: Warszawa – Bogota, Lima – Warszawa, Bogota – Leticia, Iquitos – Lima - Warszawa
- transport: transfery z/na lotnisko Bogota, Lima, Iquitos, Leticia; statek Santa Rosa – Iquitos; transport miejski w Iquitos i Limie; minibus Bogota; łódź na trasie Tabatinga – dżungla - Tabatinga
- zakwaterowanie: Iquitos - hotele 4 ****, Leticia, Bogota – małe klimatyczny hotel butikowe na poziomie 3 gwiazdek w centrum miasta, pokoje-2-osobowe z łazienkami; w Amazonii: w maloce (indiańskiej chacie ze zbiorowym pomieszczeniem) na materacach z moskitierą, oraz w hamakach z moskitierą - podczas noclegu w dżungli; podczas rejsu Santa Rosa – Iquitos noclegi na statku w hamakach - na wspólnej przestrzeni ze wspólną strefą sanitariatów. W Amazonii istnieje możliwość noclegu w oddzielnym stylizowanym na chatę domku z widokiem na rzekę i własną łazienką - trzeba to jednak wcześniej zamówić przy zawieraniu umowy. Jest to opcja dodatkowo płatna.
- wyżywienie: śniadanie na całej trasie, w Amazonii całodzienne wyżywienie gotowane na miejscu + napoje; podczas rejsu statkiem 3 skromne posiłki przygotowywane na statku; 1 lunch i 1 kolacja w Bogocie.
- opieka polskiego pilota na całej trasie, przewodników indiańskich w dżungli, lokalnego przewodnika w Bogocie
- płyn do mycia i szampon ekologiczny podczas pobytu w dżungli, lokalne specyfiki przeciw komarom
- bilety wstępu podczas zwiedzania Bogoty
- możliwość udziału w mini warsztatach fotograficznych
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)


CENA NIE ZAWIERA

- zwyczajowych napiwków: 50 USD
- dopłaty do pokoju 1 – osobowego 440 USD
- opłaty za nocleg w oddzielnym domku w Amazonii (do potwierdzenia przy rezerwacji)
- opłaty za wspinanie się i nocleg na specjalnej platformie zbudowanej w koronie wysokiego drzewa w dżungli ok. 40USD/70 USD
- opłaty za wycieczkę fakultatywną w Iquitos do plemion Bora i Yagua ok. 40 USD; fakultatywne zwiedzanie Limy ok. 40 USD
- kosztu hamaka do spania na statku, można kupić na miejscu lub zabrać ze sobą ok. 20 USD
- kosztu pozostałych posiłków nie ujętych w programie
- opłat lotniskowych: 20 USD


DODATKOWE WYMAGANIA

Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.

Terminy:

24-04-2019 10-05-2019

 • Okazja: AMAZONIA - wyprawa przez dżunglę KOLUMBII, BRAZYLII I PERU

 • Wybierz dla siebie

 • 8760 zł zamiast 9670 zł za 17-dniowy ( 16 noclegów ) pobyt dla 1 osoby w terminie 24.04 -10.05.2019

 • Klient ma obowiązek potwierdzenia rezerwacji wysyłając maila na adres monika@welovetravel.pl i potwierdza swoją rezerwacje własnym imieniem/nazwiskiem oraz kodem kuponu.

 • Jedna osoba musi wykupić co najmniej dwa kupony!

 • Zawierasz umowę z: We Love Travel - 10 Million Customers Sp. z o.o.
  ul. Chłapowskiego 28/39
  63-100 Śrem

podmiot odpowiedzialny:

10 Million Customers Sp. z o.o.

Chłapowskiego 28/39
63-100 Śrem
Wielkopolskie

NIP 785-180-63-56

Oferta ważna:

od 24-04-2019 do 10-05-2019
 • Oferta ważna: 24.04 -10.05.2019

 • Numer oferty: 78543

 • Natychmiast po zakupie należy ponownie skontaktować się z organizatorem podając kod kuponu.

 • W przypadku braku potwierdzenia rezerwacji, kupon zostanie uznany za wykorzystany.

 • O dostępności terminów decyduje kolejność dokonania rezerwacji.

 • TFG wliczony w cenę.

 • Zakupienie kuponu jest równoznaczne z zawarciem Umowy z organizatorem

 • Od momentu zawarcia Umowy obowiązują warunki ogólne biura podróży We Love Travel

Wybierz swoją okazję:


8760 zł zamiast 9670 zł za 17-dniowy ( 16 noclegów ) pobyt dla 1 osoby w terminie 24.04 -10.05.2019

Sprawdź inne oferty tego partnera

Pokaż wszystkie (7)

Ostatnio oglądane zobacz wszystkie

r e k l a m a